Namiesto sebareflexie útok

Autor: Vladimír Hano | 29.11.2014 o 14:15 | (upravené 29.12.2014 o 17:18) Karma článku: 12,57 | Prečítané:  3930x

Dňa 16.10.2014 mi v Zdravotníckych novinách v čísle 36 vyšiel článok s názvom “Tabu v našich nemocniciach“, kde som opísal skúsenosti s hospitalizáciou môjho otca v Popradskej nemocnici. Trafená hus nenechala na seba dlho čakať. Prišla reakcia nemocnice, ktorá  bola uverejnená  v  Zdravotníckych novinách 20.11.2014 v čísle 41 pod názvom  “Preventívne výkony môžu zlyhať“.

Popradská nemocnica najskôr  vo svojej žiadosti o uverejnenie tejto odpovedi na môj článok  uviedla, že môj  článok obsahuje niekoľko závažných, neúplných a nepravdivých tvrdení a tým vraj spochybňujem kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti a dôveryhodnosť zdravotníckeho personálu v nemocnici Poprad. V samotnom článku potom nemocnica uviedla, že moje tvrdenia  sú nepodloženým  tvrdením .

Takže poďme pekne po poriadku. Už svoj prvý článok som vôbec nemusel písať, keby nemocnica v Poprade mala záujem o komunikáciu a hlavne o pravdu. Písomne zareagovala až na moju urgenciu, druhý email, kde zdôrazňujem som  sa nesťažoval, ale keďže som chcel problém riešiť,  prosil som o vysvetlenie. S ich odpoveďou som nebol spokojný  a preto som napísal  tretí email na ktorý som už odpoveď nedostal a až potom som napísal svoj článok.  Dňa 13.11.2014, teda týždeň pred uverejnením  reakcie nemocnice v Zdravotníckych novinách som nemocnici Poprad zaslal ešte jeden email, kde som konkrétne uviedol na ktoré svoje  tvrdenia mám svedkov, čo značí, že moje tvrdenia sú podložené. Naivne som očakával, že nemocnica  sa mi ozve. Nemocnica na to však nereagovala, čím podľa mňa dokázala svoju arogantnosť a svoj nezáujem o pravdu.  Pod článkom –reakciou v Zdravotníckych novinách zo dňa 20.11.2014 v čísle 41 pod názvom “Preventívne výkony môžu zlyhať“ , ako aj pod žiadosťou o uverejnenie odpovedi  je podpísaný  MUDr. Jozef Tekáč, predseda predstavenstva  a Ing Slavko Rodák, člen predstavenstva.  

Ak teda títo dvaja páni tvrdia, že vo svojom článku som použil nepodložené tvrdenia -tak klamú!

Ak títo dvaja páni tvrdia, že v mojom článku sú nepravdivé tvrdenia -tak klamú!

Áno v článku spochybňujem kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti  pretože mi na to nemocnica dala dôvod a v záujme nemocnice  malo byť  všetko si overiť, no nemocnica neurobila nič aby sa tak stalo aj napriek mojej snahe.  Taktiež obidvaja páni doteraz nevysvetlili , prečo sa personál správal tak ako sa správal a zadal dôvod na moje podozrenie.  Ak teda bolo všetko v poriadku prečo  sa jedno oddelenie ohľadom dekubitov  vyhováralo na druhé ? Mimochodom, na to mám tiež svedka.  Stačilo predsa príbuzným povedať , že sa urobilo všetko pre to aby sa dekubitom predišlo a nie sa pred nimi vyhovárať.  Na druhej strane dňa 3.9.2014 som okrem iného nemocnici v Poprade emailom  napísal: Chcem sa  poďakovať oddeleniu OAIM- ARO za skvele odvedenú prácu. Je mi ľúto , že o iných oddeleniach kde bol liečený môj otec to povedať nemôžem. Toľko moje slová, ktoré dosvedčujú, že nemocnicu som aj pochválil. Dúfam ,že sa moje poďakovanie dostalo aj k adresátovi...

V reakcii nemocnice sa zdôrazňuje, že som sa nikde nesťažoval ani nepodal oznámenie na políciu. Z tejto odpovede som nadobudol dojem , že len ten kto sa sťažuje má pravdu.  Áno nesťažoval som sa, lebo som veril v serióznosť  a záujem o pravdu  zodpovedných,  no mýlil som sa.  Ohľadom  dohľadávania  osobných vecí  pacienta je myslím samozrejmé, že keď som si  ich sám našiel, tak som ich potom aj prevzal a nepovažoval som za potrebné to riešiť nejakým oznámením. Ďalej sa v reakcii píše, že nemocnica o preklade pacienta vždy vopred informuje rodinných príslušníkov. Nie je to pravda, pretože pri preklade môjho otca  z oddelenia na oddelenie  v dvoch prípadoch sa tak nestalo. Taktiež pri preklade pacienta z nemocnice Poprad do nemocnice v Kežmarku  som toho názoru, že rodine boli poskytnuté neúplné informácie na základe ktorých bola rodina uvedená do omylu a imobilný pacient, môj otec  po mesiaci musel  bez súhlasu rodiny opustiť nemocnicu.

Taktiež mi je divné , že v zdravotnej karte môjho otca  je po mesačnej hospitalizácii  zmienka len o dvoch dňoch, kedy bol preložený na oddelenie OAIM- ARO.  Nič  viac sa tam nenachádza.

Na záver len toľko.  Vo svojom článku som len opísal skúsenosti, ktoré sme spolu s rodinou  zažili.  Ak si teda páni v predstavenstve myslia, že klamem a ohováram ich skvelú nemocnicu v Poprade, nech na mňa podajú trestné oznámenie. Orgány činné v trestnom konaní určite zistia pravdu.

Prvotný článok a  dokumenty spomínané v tomto článku nájdete TU.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

A kto tu chce vojnu s Ruskom? (píše Michal Havran)

Nemusíme pripomínať, že nočný vlk a zajac je pôvodom kriminálny gang.

Nezabudli sme a nesmieme zabudnúť

Dnes si pripomíname, prečo je dôležité, aby sa z našej pamäti nestratili príbehy z čias vojny.


Už ste čítali?