Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

profesionáli (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Vladimír,

znižuješ svoju blogersku úroveň.
Kde máš nejaké oficiálne vyjadrenie zodpovedných o tomto ?
..... ktorému tiež bez jeho vedomia dajú do nákladu zakázanú chemikáliu?

Kde na svete je táto chemikália zakázaná ?
Máš overenú a pravdivú informáciu o tom, že polícia naložila kamión ?
 

 

Tou zakázanou chemikáliou som myslel anhydrid kyseliny octovej tzv. prekurzor. Prekurzor je východisková látka, častica, z ktorej chemickou premenou vznikne výsledný produkt, napr. droga.
V súvislosti s drogami sú páchané najmä tieto trestné činy:
1.1 Trestný čin nedovolenej výroby a držby omamnej látky, psychotropnej látky, jedu a prekurzora a obchodovania s nimi (§ 186, § 187).
Kto neoprávnene prechováva pre vlastnú potrebu omamnú látku, psychotropnú látku, jed alebo prekurzor potresce sa odňatím slobody až na tri roky alebo prepadnutím veci.
Neoprávnene sa v zmysle označeného ustanovenia rozumie nedovolené prechovávanie omamnej látky, psychotropnej látky, jedu alebo prekurzora. Zákonodarca týmto pojmom vyjadril protiprávnosť konania páchateľa a vylúčil tak z trestného stíhania osoby, ktoré sú podľa príslušných predpisov oprávnené s takýmito látkami disponovať a tiež ich prechovávať. Toľko zákon ku ktorému som sa dopracoval a z toho som usúdil ,že táto látka je vo všeobecnosti zakázaná.
Podľa niektorých politikov slovenská polícia dovolila naložiť nebezpečnú látku do obyčajného plachtového návesu bez potrebného označenia, výbavy aj povolenia na prepravu či bez dýchacích prístrojov.
Teda ak ju aj sama nenaložila ,vedela o tom a podľa zákona mala zakročiť ,ak pri prepave hrozilo nebezpečenstvo a to napríklad pri havárii kamiónu hrozilo. Tvrdí to napríklad aj pán Kaliňák. Polícia SR však nezakročila a vystavila podľa mňa riziku vodiča a iných účastníkov cestnej premávky. Ak by vodič viezol neškodnú látku určite by neskončil vo väzbe,nemyslíš ? Podľa policajného prezidenta akcia mala odkryť veľké ryby. Ja dodávam,že aj na úkor bezpečnosti občanov.
Pokiaľ sa jedná o nejaké oficiálne vyjadrenie zodpovedných povedzme si úprimne ,kto z nich povie pravdu a dá sa im veriť ? Takže informácie som čerpal hlavne z médíí a to aj so zahraničných.
 

Prosím ťa..

Zakázaná látka ? http://www.sportujeme.sk/ecka-...
Dokonca si ju kúpim cez internet ? http://www.merck-chemicals.com...

Ale áno, používa sa aj pri výrobe heroínu. Konkrétna dodávka bola ukradnutá, prevezená do Maďarska a potom na Slovensko. A od vtedy bola pod kontrolou až do Turecka. Tam sa kontrola stratila. Prečo, to sa asi nedozvieme.

Okolo ostatného si prečítaj, prosím, pár mojich príspevkov ohľadom tejto "kauzy", nechce sa mi to toľko písať ani kopírovať.
Kaliňákove vyjadrenia ber ako politický boj o ľahko ovplyvnitelného a nevedomého voliča tejto veci a dúfam, že to ty, nie si.
Dopracuj sa aj k tomu, čo je kontrolovaná dodávka podľa zákona. A či postupovala naša polícia podľa zákona, sa myslím, už prokurátor vyjadril.
Zahraničné média myslíš české ? Tie len tlmočili a prifarbili výroky vodiča a majiteľa firmy.
Vieš kolko nebezpečných tovarov sa po Europe prepravuje aj v tejto chvíli ? Ako chceš uchrániť obyvateľstvo proti nehode ? Prideleným (zaplateným) povolením na prepravu ADR tovarov ?
 

A ešte Vladimír

Zaujímavé čítanie: http://ar2006.emcdda.europa.eu...

Výťah z článku:
Medzinárodná akcia proti výrobe heroínu a obchodovaniu s ním
Anhydrid kyseliny octovej (169) je dôležitým prekurzorom, ktorý sa používa na nezákonnú výrobu heroínu. Operácia Topaz je medzinárodnou iniciatívou na monitorovanie zákonného obchodovania s anhydridom kyseliny octovej a na vyšetrovanie spôsobov a ciest jeho zneužívania (INCB, 2006b). Zákonné obchodovanie s anhydridom kyseliny octovej je značne veľké, čo sťažuje jeho kontrolu. Toto je ilustrované skutočnosťou, že od roku 2001 poskytlo 22 exportujúcich krajín/teritórií INCB 7 684 predexportných oznámení, ktoré zahŕňali 1 350 000 ton anhydridu kyseliny octovej. Zachytenia v Turecku (1 600 litrov v roku 2004) v posledných rokoch výrazne poklesli, čo snáď naznačuje, že drogoví priekupníci vyvinuli nové cesty a spôsoby zneužívania. V roku 2004 sa po prvýkrát identifikovali zachytenia v Európe (Bulharsko), ktoré pochádzali z juhozápadnej Ázie (INCB, 2006b).

Hoci aspekty operácie Topaz súvisiace s monitorovaním medzinárodného obchodu sa osvedčili ako úspešné, pri identifikovaní a ničení ciest používaných na pašovanie anhydridu kyseliny octovej v rámci Afganistanu a susedných krajín sa dosiahol malý pokrok (INCB, 2006b).

Project Mustard riadený Europolom sa snaží identifikovať a zamerať sa na turecké a pridružené zločinecké skupiny operujúce smerom k EÚ a v rámci nej, ktoré sa zaoberajú obchodovaním s drogami, najmä s heroínom. Poskytuje operačnú podporu prebiehajúcim vyšetrovaniam v participujúcich štátoch a vylepšuje strategický spravodajský obraz poskytovaním hlbokého pohľadu do činností tureckých skupín organizovaného zločinu a pridružených skupín (Europol, 2006).

A pozri sa na čo špecializuje prepravná firma, ktorá má aj vlastných colných deklarantov a kde.
http://www.jmpavlat.cz/index.p...

Otázka, prečo si záujemca vybral akurát túto firmu ? Lebo dokázala pristaviť kamion zo dňa na deň, pred vianocami, keď už je každý vodič rád, že je doma ? A nie to ešte ísť do Turecka, kde si absolútne nedokážeš naplánovať návrat domov ? Ale to už je možno len malá konšpirácia..
 

Jozef

nebudeme sa tu chytať za slovíčka. V poriadku látka nebola zakázaná ,ale nebezpečná a zneužitá. V tomto prípade to vôbec nie je podstatné! Chcel som poukázať na pochybenia našej polície a je ich dosť. Tento konkrétny prípad,aj keď možno nie je reprezentatívny, je len kvapkou v mori. Fakt je ,že vodič sedel vo väzbe. Dúfam,že si nemyslíš, že si za to môže sám ? Môžem menovať ďalšie pochybenia, keď polícia ,ktorú tak brániš neprišla na pomoc občanovi v núdzi,či ignorovala trestné oznámenie atď. Je toho viac ako dosť. Ináč cez internet sa dá kúpiť rôzny tovar a dá sa aj rôzne zneužiť. Dík za linky. Myslím,že to už nemá význam ďalej rozoberať.Na záver opakujem,každá utajená,alebo neviem aká akcia polície ,by podľa mňa mala brať na zreteľ bezpečnosť a práva občanov.
 

 

Mrzí ma, že to berieš ako chytanie sa za slovíčka. Chcel som len poukázať na "profesionálnu" prácu niektorých novinárov, ktorí za cenu palcových titulkov a čitanosti napíšu hociaký neoverený blud. Ak konajú policajti z pozície sily a moci, samozrejme, že sa mi to nepáči a nemám k nim absolutne žiadny blízky vzťah. Na mojich cestách som zažil od policajtov a colníkov nespočetné množstvo zbytočnej buzerácie, ale nehádzal by som ich všetkých do jedného vreca.
A pochybenia...v kolektívnom orgáne stačí ak v reťazci zlyhá jeden článok a už sa to vezie zlým smerom.
Mńa zaujal tento konkrétny prípad, lebo o práci kamionistu viem toho dosť..
 

látka bola síce prepravovaná

podľa prezidenta policajného zboru v obyčajnom kamióne , ale bola vraj v špeciálnych kontajneroch na takúto látku vhodných , kamión nebol označený že to preváźa , lebo to bolo ilegálne a chceli to utajiť , tak čo tu riešiš , bola to policajná akcia , bola pod dohľadom polície a ak mala splniť účel , tak každé voloviny je zbytočné rozoberať ... aj tak to dodrbkali Turci , lebo asi za úplatok ako je to tam zvykom sa dá všetko vybaviť .... snáď si nechcel ,aby počas policajnej akcie urobili vodičoviˇešte školenie o bezpečnosti práce a vyplaśili všetkích od Amsterdamu po Istanbul ....
 

No

neviem,keby si bol na mieste vodiča Ty,ako by si reagoval . Na tom školení by si možno aj trval :-)
 

no... zhrozil by som sa asi :-))))

lenže "školenie" :-) mala zabezpečiť zločinecká organizácia , čo si ho objednala a tam sa treba sťažovať :-)))) alebo u majiteľa firmy (s kým robí kšefty)
 

to že sedel vodič vo väzbe v Turecku

je síce polutovaniahodné , ale predstav si , že by to naša polícia nemala pod kontrolou a nespolupracovala s policajtami z ďalších krajín , ten vodič tam mohol stvrdnúť v base na niekoľko rokov...
 

 

Ten vodič nemal sedieť ani sekundu a o to tu ide ! Bola ohrozená jeho bezpečnosť a

porušené jeho práva. A prispela k tomu aj naša polícia.
 
Hodnoť

Čo tam po občanovi

Hlavne nech sa to podarí. No ak nie, tak to je nám ľúto. Nebolo to našou vinou. Firma s tak lukratívnou ponukou sa určite nestratí. Čo tam... jeden občan vodič.
 
Hodnoť

....

(nepoznam vsetky okolnosti a ani nemam naladu a cas zistovat co je pravda, ako to cele bolo atd atd.)
.. ked tak, beriem to ako usmevnu prihodu .. iste, keby sedim vo vazbe tak by ma to nastvalo ale inak, stalo sa a co :) kazdy robi chyby v roznych odvetviach. akurat sa nic nemedializuje lebo sa nejedna o verejne organy. nic viac nic menej .. nechce sa mi verit, ze za cely svoj zivot si nespravil ziadnu chybu resp. si nieco nechtiac nedomyslel. ...

v priapde, ze sa jedna o jazdu pod vplyvom alkoholu, agresivne aktivity bez priciny a pod. to je uz ina tema, ktora by sa mala riesit jedna po druhej nakolko na taketo chyby nie je miesto. moj nazor ..
 


Najčítanejšie


 1. Věra Tepličková: Vážení Pán premiér 5 369
 2. Martin Borguľa: Ceny nehnuteľností stále rastú. Riešením pre ľudí budú štátne nájomné byty 2 295
 3. Július Kovács: Fico a Kotleba nám pripravili Vianočný darček minimálne 800 mŕtvych navrch 1 665
 4. Elena Antalová: Po Ficovi sa Pavol Habera pustil do Matoviča 1 640
 5. Pavel Macko: Generálnym prokurátorom bude M. Žilinka, ktorý dôveroval Čižnárovi 1 357
 6. Mišo Šesták: Keď urazíte Rusa alkoholom 1 208
 7. Věra Tepličková: Zabudol vôl, že teľaťom bol, alebo keď sa opozíciou v koalícii stáva premiér 1 175
 8. Jakub Pohle: Ako sa policajt a SISkár stretol s vybavovačom z pozadia SNS 1 082
 9. Jana Júdová: Pán Gröhling, nedajte sa, bojujte 543
 10. Aleš Tvrdý: Rande pred 15 rokmi alebo dnes 532

Rebríčky článkov


 1. Lukáš Baloga: Medzi najzaujímavejšie investície roka 2021 môžu patriť meny, hodnotové akcie a rozvojové
 2. Vladimír Seman: Tiger spod Tatier cerí zuby
 3. Ján Škerko: Som abstinent. A čo teraz?
 4. Ivan Čarnogurský: AKTUÁLNE ZATÝKANIE – dôsledok NEMORÁLNYCH IDEOLOGICKÝCH SPOJENECTIEV
 5. Dušan Seberíni: Kde skladuje Matovič koronavírusy?
 6. Peter Zajac: Nerob si starosti, štát sa o teba na dôchodku (ne)postará…
 7. Miriam Studeničová: Kritika ženského odievania
 8. Jozef Legény: Koľko koronahibakušov má na svedomí premiér Matovič?
 9. Marian Vojtko: v Tescu teroristom?
 10. Ján Franz: Cintoríny v obci Dobrá voda


Už ste čítali?