Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Namiesto sebareflexie útok (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Napísali ste list aj poisťovni? Pýtali ste sa ich prečo limitujú zdravotníkov? Ak nie, nemáte morálne právo kritizovať tých, ktorí okolo vášho otca skákali.
 

 

prečo by nemal, ked nenapísal poisťovni?
 

 

A prečo by mal lekár čarovať ak nevie? Ak poisťovňa neuvoľní peniaze napríklad na antidekubitné matrace a jej klienta čiže toho pána ktorý jej platí odvody to nezaujíma, tak nech neotvára na lekárov a sestry ústa ale nech sa ide popýtať do posťovne ktorej platí, prečo oni majú zisky a nemocnice nemajú základné vybavenie a prečo im chýba personál aby mohol polohovať pacienta každú chvíľu a aby boli aspoň dvaja nie jedna sestra na 20 pacientov. Tak preto. Skúšal si polohovať a dvíhať ležiaceho človeka ? Ak nie tak to skús.
 

ewa031 mám dojem,

že aj v Tvojom prípade trafená hus zagágala :-( V článku sa nepíše len o dekubitoch, prečítaj si prosím pozorne celý tento a celý prvotný článok, odkaz je na konci tohoto. Pravdepodobne budeš zamestanec nemocnice, tak v prvom rade by sa mali sťažovať sestričky a doktori! V nemocnici som vinou sestričky dostal trombozu na ľavú ruku a nesťažoval som sa. No pokladám za svoju povinnosť otvoriť ústa ak som videl vlastného otca umierať v bolestiach a k tomu totálnu ignoranciu zo strany niektorých doktorov, či sestričiek. Vážená, Ty mi určite nebudeš určovať, kedy si ja môžem otvoriť ústa!
 

 

Omyl, nepracujem v zdravotníctve, len ma jeho stav, na rozdiel od vás, zaujíma komplexne nie len vtedy , keď sa mi to hodí. Ja viem, čo sa v článku píše. Lekári a sestry sa sťažujú dosť, nie je ich chybou, že slovenské média ich nepočujú ale vyhľadávajú len pikošky aby mali vyššiu čítanosť. Inak je zaujímavé, že viete o výskyte dekubitov v zahraničí. Viete vážený aj to, aký počet lekárov a sestier tam pracuje? Koľko pacientov má jedna sestra na starostí? Ak nie , zistite si to, a neoháňajte sa len tým čo sa vám hodí do krámu. Akou vinou sestričky ste dostali trombózu?

Totálna ignorácia zo strany lekárov a sestier? Tak po prvé, nie ste jediný klient aby mohli okolo vás skákať a odpovedať na vaše otázky. Veľa o vás napovedá, keď si dovoľujete obviniť službukonajúcu lekárku, že nevie o zdravotnom stave pacienta. Vážený, informovať o stave pacienta môže len na základe zákona ošetrujúci lekár pacienta nie službukonajúci, nielen tak na chodbe a hocikoho koho ani dobre nepozná. lebo je tam len v službe.

Ak sa vy ako klient nebudete zaujímať na akej posteli váš otec leží, koľko sestier je na oddelení, prečo by to malo zaujímať lekára? On má svoju prácu ktorú musí podľa štandardov vykonať, nie je ošetrovateľ. Podobne mi nebudete určovať kedy a na aký článok si mám otvárať ústa!
 

Ako

Vám naznačujú aj iní diskutujúci v tomto článku je pointa niekde inde kam smeruje Vaša diskusia. Ako viete, že som nenapísal list aj poisťovni? Ako viete ,čo ma zaujíma? Len pre Vašu zaujímavosť som aj darca krvi a prispievam pravidelne na charitu, ale toto Vás asi zaujímať nebude, že? Z Vašich reakcií aj pri iných článkoch som získal dojem , že ste taký malý vševedko a preto nebudem ďalej rozvíjať túto jalovú debatu. Snáď len toľko. Ktorá sestra napríklad po nočnej zmene napíše do hlásenia, že z dôvodu chýbajúcich sestier nestihla niečo urobiť , alebo nedostatočne či vôbec ne polohovala pacienta, lebo jej nemal kto pomôcť? Väčšina sestier do hlásenia napíše, že prebehlo všetko ok! Ona nemá problém,vedenie je spokojné a ak sa aj ozve nejaký príbuzný zomrelého tak to nejako utrasieme... Asi tak to s trochou nadsásky momentálne funguje.
Ústa si otvárajte kedy chcete, len by to malo mať hlavu a pätu a na tom správnom mieste.
Ak máte naozaj záujem tak mi napíšte mail a ja vám presne opíšem moje skúsenosti s nemocnicami aj ohľadom mojej trombozy a totálnej ignorancii zdravotníckeho personálu a iných vecí z ktorých možno aj Vám zostane rozum stáť.
Na tomto mieste už na Vás reagovať nebudem. Prajem pekný deň a menej žlče :-]
 

 

Vážne? A prečo ho nezverejníte? Lebo to asi nie je pravda, že? Až taký hrdina nie ste.Oligarchov sa bojíte. Dokážete si otvárať ústa len na tých ktorí ťahajú. Vy ste taký "malý" sťažovateľ bez rozmýšľania. Nabudúce si aspoň pozrite zákon o ochrane osobných údajov a nepíšte hlúposti, že lekárka nevedelo o zdravotnom stave pacienta lebo vám ho hneď nevysypala. Informácie o zdr, stave pacienta sú vysoko osobnými údajmi a zverejňujú sa len podľa zákona. Ja na jej mieste by som vás žalovala za ohováranie a poškodzovanie dobrého mena.
 

Toto sú posledné

príspevky užívateľa ewa031 ktoré o niečom svedčia:
Možno ty žerieš seno ale mnohí občania nie.
Ty si prasa lebo nevieš a splietaš a brodíš sa v bahne
Ty si špinavý aj tvoj charakter, choď a študuj ty a potom lieč zadarmo
Vyjadruj sa ale neklam a ak o probléme nevieš nič, tak sa to nauč.
Trocha rozmýšľaj ak niečo píšeš a niekoho hodnotíš...
Na to aby človek mohol predpísať antibiotiká, musí mať na rozdiel od teba aj niečo v hlave.
Ale ty si zrejme neschopní povaľač, ktorý by sa veľmi rád priživoval
Ja nie som proti kritike ale tá kritika musí byť slušná, podnetná a niečo prinášajúca...toľko malá ukážka
HA HA to posledné ma pobavilo.
Preboha ewa031 navštív lekára, kým nebude neskoro! a prestaň písať bludy. Ak som správne čítal článok tak zmienená doktorka nie že nechcela podľa nejakého zákona povedať , ale nevedela povedať a to je rozdiel. V tom má autor pravdu ako potom zakročí v prípade potreby ak o ňom nič nevie a najskôr si to musí naštudovať z papierov. Pre pacienta už môže byť neskoro.
 

 

Áno a stojím si za nimi. Pravda nie je príjemná, že pán lustrátor .A čože si nenapísal tie "skvosty" na ktoré som reagovala? Urážky na zdravotníkov a obhajoba oligarchov a rozkrádačov ti nevadia?

Len ako príklad moja prvá reakcia je na toto: .....http://kosice.korzar.sme.sk/di...

Takže milý zástanca oligarchie - alebo sám oligarcha? - nabudúce nevytrhávaj z kontextu.

Ty si kompetentný na posudzovanie lekárky alebo si tam bol aby si posudzoval lekárku čo vedela a prečo niečo nevedela? Ty vôbec vieš ako funguje služba? Službukonajúca lekárka nie je izbový lekár. A aj izbový lekár nenosí diagnózy, merania, výsledky meraní všetkých pacientov v hlave ak má napríklad na starosti tri izby. Jasné, že si najprv musí naštudovať lebo záznamy sa robia priebežne a ak je napríklad v inej izbe a záznam robí sestra musí nakuknúť do papierov ty mudrlant.

Je veľkou tragédiou, že slovenskí lekári prichádzajú do styku s takou nevedomosťou a obmedzenosťou u potenciálnych pacientov, pacientov alebo s ich rodinnými príslušníkmi. Aj preto utekajú do normálnejších krajín.
 

 

nick ewa031
Čo ste urobili, čo robíte Vy na zlepšenie situácie v zdravotníctve? Okrem toho, že na tomto fóre kopete do človeka, ktorý sa - bezmocne - musel konfrontovať s tým, čo zažíval jeho otec ... a obrovskú bolesť dnes zažíva aj sám, po odchode milovaného človeka, blízkeho príbuzného?!
Pán Hano, úprimnú sústrasť. Česť pamiatke Vášho pána otecka.
 

Ďakujem Vám

Je mi ľúto , no vďaka nicku ewa031 táto diskusia nabrala agresívny smer.Čo už, prajem pekný večer.
 

To ja som vďačná Vám

že ste si konkrétne skúsenosti nenechali pre seba. Treba o tom vedieť.
Viem, že "neútočíte". Viem aj, čo prežívate. Súcitím s Vami. A som si istá, že aj mnohí čitatelia.
Bozkávam :-)
P.S. Pamätám si, ako nám mocipáni vraveli, že reformy bolia, ale sú účinné. Oživovali raz ekonomiku, inokedy banky, akurát ČLOVEK, ľudská bytosť, občania zostali niekde mimo, orabovaní. A dnes, keď štát rozkradli, až genocídou sú ohrozené celé skupiny obyvateľstva. Dnes sú to "starí", chorí, zajtra bude kto ďalší na rade?
Pripravujem hromadnú žalobu proti Slovenskej republike za zločiny v zdravotníctve. Lebo zdravotníci za tento stav nemôžu rovnako, ako my, bežní občania.
 

kopírujem krátku správu od nick ewa031

Dostali ste novu spravu: vazena a vy ste co
urobili pre zdravotnictvo?Dobry den,

V diskusnom systeme sme.sk ste dostali kratku spravu od uzivatela ewa031.
Pise Vam toto:
Ja aspon nekopem do tych ktori ho ako tak udrzuju pri zivote na rozdiel od
autora. Len sebec sa zaujima o zdravotnictvo az vtedy ak ho sam potrebuje a
svoju bezmocnost vyvrsi na mozno nevinnej lekarke. \r\n\r\nnemam uz piano
zajtra vam to napisem do diskusie.
-----------------------------------------------------
Toto je odpoveď od anonymného diskutéra pod nickom ewa031 na moju otázku vyššie. Odpoveď anonyma vnímam takto: " Pre zdravotníctvo robím prd makový, akurát chodím na diskusné fórum, uspávam kritikov a kopem do obetí."
 

anonym, posielať krátke správy

Subject: [Sme.sk diskusie] Dostali ste novu spravu: vazena :)Dobry den,

V diskusnom systeme sme.sk ste dostali kratku spravu od uzivatela ewa031.
Pise Vam toto:
pekne ste sa prezentovali, opisali ste seba.\r\n\r\nAke argumenty ste
poskytli?
 

 

a prečo by teda nemal morálne právo kritizovať tých čo skákali okolo otca ked nenapísal list poisťovni?
 

Chobotina , dub zelený

sťažoval sa na tom mieste , kde cítil , že niekto ( u koho sa sťažoval ) pochybil . To sa mal sťažovať v Štrasburgu ? Kompetentní mu mohli odpovedať : zdravotná poisťovňa nám neplatí úkony , buďte radi , že pracujeme bez odplaty !
 
Hodnoť

 

ewa031.. pointou článku nebolo primárne, že sa autor sťažoval na zlé zaobchádzanie s jeho otcom ( o tom bola jeho mailová komunikácia a jeho článok uverejnený v zdravotníckych novinách), pointou článku bolo poukázať na (ne)komunikáciu so strany nemocnice. autor v článku píše, že žiadal o vysvetlenie. chyba teda vôbec nie je u autora, že sa sťažoval tam, kde videl, že veci nefungujú - ako trefne poznamenal Amborsius. Nemocnica však nezareagovala adekvátne. Veď mu mohli podať vysvetlenie, že za ich nevhodné správanie môže poisťovňa a autor sa mohol ísť sťažovať tam. Stačí pozorne čítať článok.

Pán Hano, oceňujem, že ste sa najprv snažili získať od nemocnice odpoveď pomocou mailov, a až potom ste napísali verejný článok. Toto je veľmi korektné správanie, navyše v takej ťažkej situácii, v akej ste boli pre problémy s otcom a nemocnicou. Prajem Vám, aby ste sa dočkali spravodlivosti aspoň vo forme ospravedlnenia a vysvetlenia zo strany spomínanej nemocnice.
 

Pán Šimon Evin

presne ste to vystihli, o čo mi v tomto článku išlo. Ďakujem za podporu
 


Najčítanejšie


 1. Peter Kollega: Som zločinec a nechcem aby ma riešila Ficová kurtizána a Čižnár-Gašparovičoví protežanti 7 242
 2. Elena Antalová: Pán Mečiar, ďakujeme! 1 535
 3. Stanislav Martinčko: D. Saková včera na Jojke, ako práva blondínka!!! 1 517
 4. Ida Tittelová: Florencia - fascinujúca a vianočná 1 368
 5. INEKO: Počet mostov v zlom stave sa za 5 rokov zdvojnásobil 1 164
 6. Martin Borguľa: Cestovný ruch na Slovensku krváca. Dokedy to vydrží? 1 033
 7. Maroš Chmúrny: Boj o Demänovskú dolinu a slobodu 809
 8. Rudolf Pado: Posledný výstrel Rudolfa Pada 801
 9. Anežka Richtariková: „Nie ste učitelia, ale zbabelé hyeny,“ 644
 10. Jozef Sitko: Ficov zúfalý pokus o záchranu zlyhal i po deštrukcii 598

Rebríčky článkov


 1. Miriam Studeničová: Nepokoj duše
 2. Štefan Vidlár: Pán predseda vlády!
 3. Erik Koncz: Hont a jeho dejiny. Je potrebné sa venovať aj dejinám tohto regiónu?
 4. Vladimír Bohm: Na čo ukazujú útoky vo Viedni?
 5. Zuzana Križanová: Maličkosti, ktoré stoja za to
 6. Rastislav Hrušovský: Boh Ty a budúcnosť. alias : moje poznanie Boha
 7. Jaroslav Polaček: ZIMNÁ ÚDRŽBA. DALŠÍ DÔKAZ, ŽE MESTO ZAČÍNA FUNGOVAŤ LEPŠIE A SMART
 8. Michal Cimmermann: Núdzový stav nemožno naťahovať ...
 9. Michal Madaras: Igor Matovič - histrión par excellence
 10. Kristína Jakubičková: Keď sa láska podarí


Už ste čítali?